BAJKA.

 

MOJA BAJKA RYSIA

Czarodziejka i protetyczka Roni w swojej magicznej elektronicznej kuli wyczytała, że za jakiś czas na  ziemi pojawi się bardzo groźny wirus, który będzie zabijał i niszczył.

I natychmiast wysłała ze swojej elektronicznej magicznej komputerowej kuli ostrzegawczy mail  do wszystkich przywódców na świecie a tych było ponad 200.

Do Azji, Afryki, Europy i w Zimne lody północy i do demokratycznych krajów i monarchii absolutnych  do państw biednych i bogatych, do dyktatorów i do demokratycznych państw i do dużych i małych i do tych gdzie ustrój jest czerwony, zielony, biały czy czarny.

I przywódcy tych  wszystkich   państw zaczęli przygotowania do odparcia ataku wirusa! W kwaterach głównych zaczęły się narady jak, walczyć  z wirusem by wygrać. I wszędzie uruchomiono nowe laboratoria, kupowano testy, respiratory, nowe szpitalne łóżka, super nowe drukarki 3 D drukowały nowe szpitale a posłowie i prawnicy w zgodzie przygotowali nowe ustawy myśląc o swoich obywatelach i swoim państwie….

Znaleziono i wyszkolono, odpowiedzialnych i mądrych ludzi, którzy mieli spokojnie i profesjonalnie zarządzać kryzysem.Wszystkie struktury państwa, zostały sprawdzone by działały w kryzysie sprawnie no i co najważniejsze wszystkie kraje wymieniały się nawzajem swoimi doświadczeniami!

I pojawił się wirus…

I wszyscy przywódcy wszystkich krajów kliknęli w swój najmądrzejszy komputer  i  procedury zostały uruchomione a zarządcy zaczęli wydawać odpowiednie polecenia i wirus tak jak szybko sie pojawił tak szybko zniknął.

I tak jedno male klik pokonało wirusa.

Ale to jest bajka…. w bajce wszystko może się zdarzyć…

 

A tymczasem w życiu zaatakował wirus i zapanowała Pandemia.

I we wszystkich ponad 200 krajach pojawili się mędrcy i uzdrowiciele i siedząc sobie w swoich złotych kanapach wygłaszali swoje złote i proste myśli.

Oni nie siedzieli w Kryzysowej Kwaterze Głównej – ale w głowie wszystko im się zgadzało i układało. I  mówili, że w Afryce panują nad kryzysem a Afrykanie mówili, że w Europie panują i tak wszyscy na całym świecie na zmianę coś mądrego mówili.

I zawsze wszystko było u nich w ich kraju źle a tam obok w drugim dobrze. I tak prawdę mówiąc to trochę racji mieli.

Bo można się przygotować do walki z wirusem

ale… jak on przyjdzie to i tak wszystko będzie niszczył po swojemu, bez żadnej logiki…

Bo on ma logikę – ale swoją!

I to jest prawdziwe życie a – nie bajka.

Tu prostych sposobów na Życie nie ma.

Bo przyszłości nie da sie przećwiczyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *